ΑρχικήΔραστηριότητες ΕνορίαςΕκδηλώσειςΑνακοίνωση Χριστουγεννιάτικης Συναυλίας

Ανακοίνωση Χριστουγεννιάτικης Συναυλίας

BelCantes1Την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου και ώρα 7.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί Χριστουγεννιάτικη Συναυλία στον Ιερό Ναό του Αγίου Ανδρέα Εγλυκάδας στην Πάτρα.

Τρεις χορωδίες θα συμμετάσχουν τραγουδώντας Χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κατανυκτικές μελωδίες από όλον τον κόσμο.

Η προπαιδική χορωδία BelCantini Αγίου Ανδρέα Εγλυκάδας, η παιδική χορωδία του 17ου Γυμνασίου Πάτρας, και η γυναικεία χορωδία BelCantes του Αγίου Ανδρέα Εγλυκάδας.

Πιάνο παίζει η Κωνσταντίνα Ανδρουτσοπούλου, φλάουτο η Ράνια Καββαδία και η μαθήτρια Ελένη Στασινού.

Τις χορωδίες διευθύνει η Έλενα Δρουκοπούλου.

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

christmas2019

Αν αγωνίζεσαι τον αγώνα τον καλό, ο Θεός θα σε ενισχύσει. Στον αγώνα εντοπίζουμε τις αδυναμίες, τις ελλείψεις και τα ελαττώματά μας. Είναι ο καθρέφτης της πνευματικής μας καταστάσεως. Όποιος δεν αγωνίστηκε, δεν γνώρισε τον εαυτό του
Άγιος Νεκτάριος Πενταπόλεως