ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

P1050562Είναι απόλυτη ανάγκη να παροτρύνουμε τα παιδιά μας να έρχονται στα σχολεία της ενορίας μας να μαθαίνουν το λόγο του Θεού έτσι ώστε να καρποφορήσει μέσα τους, κάνοντας καλές αγνές παρέες.

ΑΓΟΡΙΑ: Κάθε Σάββατο ώρα 3-4μ.μ Δημοτικό και 4-5μ.μ Γυμνασίου- Λυκείου

ΚΟΡΙΤΣΙΑ: 3-4μ.μ. Δημοτικό και 4-5μ.μ Γυμνασίου –Λυκείου στα πνευματικά κέντρα του Αγίου Ανδρέου.

ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ  Δευτέρα   4-5μ.μ.

ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ  ΧΡΙΣΤΟΥ

Ο  ΙΕΡΕΑΣ

Π.ΚΩΝ/ΝΟΣ .Δ. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ

Σας πληροφορούμε ότι στην ενορία μας λειτουργεί και βρεφονηπιακός Σταθμός της Ιεράς Μητροπόλεως μας με δυναμικότητα αρκετών παιδιών, με άριστο εκπαιδευμένο διδακτικό προσωπικό, με γιατρό, με τέλεια καθαριότητα, με πάμπολλα βραβεία, σε ωραίο περιβάλλον 2,5 στρεμμάτων ,για τους οικονομικά προβληματισμένους αδελφούς μας.

Μακάριοι είναι όσοι έχουν στην καρδιά τους άξονα τον Χριστό και περιστρέφονται χαρούμενοι γύρω από το άγιο όνομά Tου, νοερώς και αδιαλείπτως
Γέροντας Παΐσιος