ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε θερμώς όλους, όσοι μας συμπαραστάθηκαν και παρευρέθησαν στην εξόδιο ακολουθία του σεβαστού μας αοιδίμου πατρός Δημητρίου Αθανασοπούλου, πρωτοπρεσβυτέρου και προϊσταμένου του Ιερού Ναού Αγίου Ανδρέου Εγλυκάδος. Ιδιαιτέρως επιθυμούμε να εκφράσουμε τις ευγνώμονες ευχαριστίες μας προς τον Σεβασμιώτατον Μητροπολίτην Πατρών κ.κ.ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΝ ο οποίος με πατρική αγάπη και με λόγους παραμυθητικούς μας ενίσχυσε και μας τόνωσε, όπως επίσης και με τη σεπτή παρουσία Του από την ώρα της εκδημίας του στην πατρική εστία, τελώντας αρχιερατική Θ.Λειτουργία το πρωί της Κυριακής, ως και την εξόδιο ακολουθία μετά του συγκινητικού επικηδείου λόγου Του,και τον ενταφιασμό του αοιδίμου πατρός μας. Επίσης ευχαριστούμε τον Ευλαβέστατο Ιερόν Κλήρο της Ιεράς Μητροπόλεως μας - ως και άλλους κληρικούς άλλων Μητροπόλεων-ο οποίος σύσσωμος προσήλθε και ανέπεμψε από κοινού δεήσεις υπέρ αναπαύσεως του καθώς και τις μοναστικές αδελφότητες των Ιερών Μονών μας. Ταυτοχρόνως οφείλουμε πολλές ευχαριστίες στους αγαπημένους του ενορίτες ,και ευσεβείς πιστούς οι οποίοι κατά χιλιάδες κατέκλυσαν τον Ιερό Ναό και τα πέριξ αυτού, εκφράζοντας την αγάπη και τον σεβασμό τους κατά τρόπον συγκινητικό, προς τον εκδημήσαντα πνευματικό Πατέρα ,και πολιό εργάτη του αμπελώνος της Εκκλησίας μας. Τέλος εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας προς τα Μ.Μ.Ε ( έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο )για την προβολή και ενημέρωση της εκδημίας . Ας έχουμε όλοι την ευχή Του.

Η ΠΡΕΣΒΥΤΕΡΑ Ουρανία χήρα Ιερέως Δημητρίου Αθανασοπούλου

ΤΑ ΤΕΚΝΑ